Superbutelki.pl

Konto

Promocje

Koszyk

Darmowa dostawa InPost od 299 zł

Menu

 zadzwoń +48 669 997 776 lub napisz sklep@superbutelki.pl

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost Paczkomat® 24/7) już od 299,00 zł.
Bestsellery
Butelka FUTURA 500 ml na nalewki wino sok
Butelka FUTURA 500 ml na nalewki wino sok
4,49 zł 4,09 zł
SOK Z KISZONYCH BURAKÓW 500 ml
SOK Z KISZONYCH BURAKÓW 500 ml
3,49 zł
szt.

Drożdże

Drożdże winiarskie

Drożdże winiarskie lub drożdże winne, to specjalnie wyselekcjonowane, szlachetne szczepy drożdży, które wspomagają fermentację winną. Dzikie drożdże naturalnie występują na skórce owoców (w tym winogron) i dzięki temu możliwy jest proces fermentacji. W jego trakcie drożdże przerabiają cukier na alkohol. Jednak, gdy za fermentację odpowiadają jedynie dzikie drożdże, nie wiadomo jak długo moszcz będzie fermentował i ile alkoholu powstaje w wyniku tego procesu. Dlatego do produkcji domowego wina warto zastosować szlachetne drożdże winiarskie. Drożdże winne mają określone parametry życiowe - zarówno pod względem temperatury i tolerancji alkoholu w nastawie, dzięki czemu wiadomo jakie wino uzyskamy. 

Drożdże winne - jak stosować

Drożdże do wina dostępne są w formie gotowych pakietów do fermentacji (saszetek zawierających odpowiednie drożdże, pożywkę oraz witaminy i enzymy) lub w formie suchej, która wymaga wcześniejszego przygotowania. 

Oferujemy Państwu najwyższej jakości drożdże winiarskie, które pochodzą od najlepszych producentów i zapewniają kontrolowaną fermentację nastawu.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium