Zaloguj się
Nie pamiętam hasła
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Wężyki do obciągu wina

Wężyki do obciągu wina

Wężyki do obciągu wina to akcesoria użyteczne dla każdej osoby, która samodzielnie produkuje w domu ten trunek. Oferujemy produkt w dwóch wariantach: wężyka do obciągu wina z zaciskiem lub wężyka do ściągania z zaciskiem i pompką. W ich składzie znajduje się dokładnie ten sam zestaw elementów, czyli elastyczny wężyk wykonany z PCV, szklana rurka oraz zacisk - podobnie jak wężyk - wykonany z tworzywa sztucznego. Różnice są na poziomie jednego elementu - w przypadku drugiego wariantu wężyka do obciągu wina jest to jeszcze dodatkowo pompka o kształcie harmonijki. Pompka przyspiesza i usprawnia proces ściągania wina, dlatego warto wybrać właśnie tę wersję produktu.

Wszelkie akcesoria, które mają styczność z żywnością lub napojami (bezalkoholowymi lub wysokoprocentowymi), powinny posiadać odpowiednie atesty i certyfikaty. W naszej ofercie znajdują się wyłącznie produkty spełniające te rygorystyczne kryteria. Przed pierwszym użyciem wężyka do ściągania wina producenci zalecają staranne przepłukanie go gorącą wodą. Poza dezynfekcją ta czynność służy również do rozprostowania wszystkich zagiętych w wężyku do obciągu wina miejsc, które powstają podczas przechowywania go zwiniętego.

Wężyk do obciągu wina - zastosowanie

Wężyk do obciągu służy do ściągnięcia wina znad osadu. Można również go użyć, by przelać wino z balona do innego opakowania lub mniejszych butelek. Czynność ściągania wina wykonuje się po to, by otrzymać klarowny płyn, a także uniknąć posmaku drożdży w gotowym trunku. W wężyku do ściągania wina znajduje się otwór wylotowy kilka centymetrów nad końcem, dzięki temu podczas ściągania wina wężyk nie pobiera mętów lub resztek owocowego moszczu. Z kolei obecność zacisku w wężyku do obciągu wina służy temu, by lepiej kontrolować szybkość przepływania przez wężyk wina, w każdym momencie można zatrzymać zlewanie trunku.

Filtruj/sortuj
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium