Zaloguj się
Nie pamiętam hasła
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Korkownice, kapslownice i zaciskarki

Korkownice, zaciskarki

W naszym asortymencie znajdą Państwo również produkty niezbędne podczas procesu fermentacji i przelewania wina domowego: korkownice i zaciskarki. Tego rodzaju akcesoria są również użyteczne w innych sytuacjach - na przykład wtedy, gdy chcemy ponownie zamknąć napoczętą butelkę wina.

Korkownica - rodzaje i zastosowanie

Korkownicę ręczną można zastosować do różnego rodzaju korków walcowych. Najczęściej to akcesorium występuje w wariancie dwuramiennym. Jak korkuje się butelki z winem przy pomocy tego urządzenia? Po nałożeniu korkownicy na szyjkę butelki kolejnym krokiem jest podniesienie do góry jej ramion. Następnie ponad butelką należy umieścić korek pod tłokiem w szyjce urządzenia. Ostatni krok to opuszczenie w dół ramion korkownicy - akcesorium wepchnie korek do szyjki butelki. Instrukcję obsługi korkownicy dwuramiennej przygotowaliśmy również w formie filmiku - znajduje się on na naszym kanale w serwisie YouTube - w razie problemów z korkowaniem butelek, zachęcamy do jego obejrzenia. Innym wariantem tego urządzenia jest podłogowa korkownica ręczna jednoramienna. Jak jej używać? W odróżnieniu od wersji dwuramiennej tę obsługuje się jedną ręką. Wielkim jej atutem jest fakt, że - by użyć korkownicy ręcznej - korków nie trzeba wcześniej moczyć, żeby się obkurczyły.

Zaciskarka do zakrętek - rodzaje i zastosowanie

Zaciskarka do zakrętek z naszego asortymentu to propozycja, która pasuje do zakrętek przeznaczonych do butelek o średnicy 28 mm. Zaciskarka ręczna w zupełności wystarczy do użytku domowego, nie ma potrzeby kupować mechanicznego, droższego jej wariantu. Nadrzędnym celem zaciskarki do zakrętek jest uszczelnienie butelki.

Jak używać tego akcesorium? Po nałożeniu zakrętki na szyjkę butelki i zakręceniu jej nakłada się zaciskarkę. Następne kroki to ściśnięcie rączek zaciskarki - podczas tej czynności obraca się zaciskarkę w tę samą stronę, co podczas zakręcania. Po nałożeniu na zakrętkę kapturka termokurczliwego ściska się metalowe rączki zaciskarki i dokręca zamknięcie i pierścienie zakrętki.

Filtruj/sortuj
Zaciskarka do zakrętek PLOMBOWNICA na wódkę 28 mm

Zaciskarka do zakrętek PLOMBOWNICA na wódkę 28 mm

Producent: Superbutelki
Cena:

28,99 zł 34,99 zł -17%

Cena regularna: 34,99 zł

Najniższa cena: 34,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
KORKOWNICA ręczna dwuramienna metalowa MOCNA

KORKOWNICA ręczna dwuramienna metalowa MOCNA

Producent: Superbutelki
Cena:

64,99 zł 79,99 zł -19%

Cena regularna: 79,99 zł

Najniższa cena: 79,99 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium