Zaloguj się
Nie pamiętam hasła
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Alkoholomierze, mierniki

Alkoholomierze

W ofercie naszego sklepu nie mogło zabraknąć alkoholomierzy. Tego rodzaju akcesoria są bardzo potrzebne i użyteczne, by sprawdzić jaką moc trunków otrzymujemy podczas ich przygotowywania domowym sposobem.

Alkoholomierze podają wynik w przedziale od 0 do 96% stężenia alkoholu w badanej próbce. To produkt idealny dla osób, które regularnie przygotowują trunki, a także pomysł na prezent dla wytwórców różnego rodzaju domowych alkoholi.

Alkoholomierz - rodzaje i metody pomiarów

Istotnym jest, że oferowane przez nas alkoholomierze służą do pomiarów wyłącznie alkoholi czystych, tzn. wódki, spirytusu czy bimbru. Zazwyczaj składają się z 2 części: probówki oraz pływaka. Sposób działania alkoholomierza jest bardzo prosty -  probówkę należy napełnić alkoholem, a następnie zanurzyć w niej pływak. Na drugim elemencie (pływaku) znajduje się skala od 0 do 96%. Najbardziej miarodajny wynik uzyskać można, badając próbkę o temperaturze 20°C.

Winomierz (Cukromierz) - dla fanów domowego wina

Oryginalnym wariantem alkoholomierza jest winomierz (nazywany także cukromierzem). To akcesorium służy do pomiaru stężenia cukru podczas produkcji wina domowego. Winomierz (cukromierz) podaje wartości w stopniach Ballinga (Blg). Szacuje się, że 1 stopień Ballinga to równowartość 10 gramów cukru w litrze moszczu. Zakres winomierza znajdującego się w naszej ofercie to od 0 do 24 stopni Ballinga.

Filtruj/sortuj
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Sklep internetowy Shoper Premium