Superbutelki.pl

Konto

Promocje

Koszyk

Menu

 zadzwoń +48 669 997 776 lub napisz sklep@superbutelki.pl

Bestsellery
Butelka FUTURA 500 ml na nalewki wino sok
Butelka FUTURA 500 ml na nalewki wino sok
4,49 zł 3,59 zł
SOK Z KISZONYCH BURAKÓW 500 ml
SOK Z KISZONYCH BURAKÓW 500 ml
3,49 zł
szt.
Butelka ALEXIS 375 ml na nalewki wino
Butelka ALEXIS 375 ml na nalewki wino
4,69 zł

Balony do wina, gąsiory, dymiony  

Gąsior do wina, nazywany także balonem, dymionem lub damą do wina, to tradycyjne szklane naczynie, przeznaczone do fermentacji i przechowywania wina. Swoją nazwę zawdzięcza charakterystycznemu kształtowi - obły baniak i cienka szyjka.

Balony do wina wykonane są ze szkła, dzięki czemu nie wchodzą w reakcję z   przechowywanym w nich płynem i nie wpływają na jego smak. Z uwagi na duże rozmiary i ciężar,  najczęściej umieszczane są w plastikowych koszach, które ułatwiają transport, a jednocześnie zabezpieczają szklane balony przed uszkodzeniem.

Gąsiory z korkiem i zakrętką

Gąsiory to prawdopodobnie najpopularniejsze naczynia wśród wytwórców domowych alkoholi. Są wykorzystywane nie tylko w winiarstwie, ale także przy produkcji domowego piwa czy w miodosytnictwie. W czasie fermentacji balon zatyk się specjalnym korkiem, z otworem na rurkę fermentacyjną. Dymion może służyć także do przechowywania gotowego alkoholu - wówczas można zamknąć go korkiem lub zakręcić. 

Proponujemy Państwu szeroką gamę stylowych balonów do wina oraz gąsiorów. Nasze balony mają pojemność od 5 litrów (mały gąsior) aż do 54 litrów (bardzo duży dymion). W ofercie posiadamy także zestawy winiarskie, które zawierają tradycyjny balon oraz niezbędne akcesoria do nastawienia domowego wina. 

  • promocja
  • promocja
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium