Superbutelki.pl
Filtry
Bestsellery
BUTELKA FUTURA 500 ML NA NALEWKI WINO SOK
BUTELKA FUTURA 500 ML NA NALEWKI WINO SOK
3,29 zł 2,79 zł
SOK Z KISZONYCH BURAKÓW 500 ml
SOK Z KISZONYCH BURAKÓW 500 ml
3,29 zł
szt.
SOK Z KAPUSTY KISZONEJ 470 ML
SOK Z KAPUSTY KISZONEJ 470 ML
3,29 zł
szt.

Korki do wina

Korek to tradycyjny sposób zamykania butelki z winem. Dawniej używano jedynie korków litych, wykonanych w całości z kawałka kory dębu korkowego, dziś dysponujemy całą gamą produktów naturalnych oraz syntetycznych. W zależności od Państwa potrzeb oferujemy korki naturalne lite, korki aglomerowane, korki drewniane oraz korki syntetyczne. Posiadamy także specjalne korki do balonów na wino wykonane z PCV.

Naturalne korki do wina

Naturalne korki do wina produkowane są z kory dębu korkowego, aglomeratu szampańskiego lub drewna. Zarówno korki lite jak i z aglomeratu nie przenoszą żadnych zapachów, nie wchodzą w reakcję z winne, są czyste pod względem chemicznym i gwarantują szczelne zamknięcie butelki. Takie korki stosują najwięksi producenci wina na świecie. Do zamykania butelek korkami litymi lub korkami aglomerowanymi potrzebna jest korkownica. 

Korki do wina produkowane z drewna to korki typu grzybek (z główką z drewna). Służą one  przede wszystkim do zamykania butelek zawierających mocniejsze alkohole, np. nalewki. Do ich zamknięcia nie jest potrzebna korkownica, natomiast do otwierania nie używa się korkociągu.  

Korki do wina syntetyczne

Syntetyczne korki do wina produkowane są z modyfikowanego polietylenu lub PCV. Do zamykania butelek najczęściej stosuje się korki w kształcie grzybka. Takie zamknięcie jest estetyczne oraz wygodne (nie potrzeba korkownicy) i nie wchodzi w reakcję z płynem w butelce. Korki z PCV służą do zamknięcia do balonów na wino. Najczęściej są one wyposażone w specjalny otwór na rurkę fermentacyjną.

  • promocja
KOREK DO BALONU FI 26/28 mm KOREK DO BALONU FI 26/28 mm
Producent: Superbutelki
Cena: 2,99 zł
szt.
zobacz więcej
KOREK DO BALONU FI 29/33 mm KOREK DO BALONU FI 29/33 mm
Producent: Superbutelki
Cena: 3,19 zł
szt.
zobacz więcej
KOREK DO BALONU FI 39/43 mm KOREK DO BALONU FI 39/43 mm
Producent: Superbutelki
Cena: 3,39 zł
szt.
zobacz więcej
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium