Superbutelki.pl

Konto

Promocje

Koszyk

Darmowa dostawa InPost od 299 zł

Menu

 zadzwoń +48 669 997 776 lub napisz sklep@superbutelki.pl

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (InPost Paczkomat® 24/7 - DARMOWY od 299 zł) już od 299,00 zł.
Bestsellery
Butelka FUTURA 500 ml na nalewki wino sok
Butelka FUTURA 500 ml na nalewki wino sok
4,49 zł 4,09 zł
SOK Z KISZONYCH BURAKÓW 500 ml
SOK Z KISZONYCH BURAKÓW 500 ml
3,59 zł
szt.
Butelka BORDEAUX 750 ml biała na wino
Butelka BORDEAUX 750 ml biała na wino
3,19 zł

Sole

Naturalna sól kamienna - źródło pierwiastków życia

Sól kamienna to najbardziej powszechny rodzaj soli na Ziemi. Zbudowana jest z halitu, czyli minerału, który składa się przede wszystkim z chlorku sodu (NaCl). Poza chlorkiem sodu sól kamienna zawiera wiele cennych mikroelementów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Zawartość pierwiastków śladowych w soli uzależniona jest od miejsca jej pochodzenia. 

Dlaczego warto używać soli kamiennej? Zwykła sól spożywcza jest bardzo oczyszczona i przetworzona, w związku z tym praktycznie pozbawiona pierwiastków śladowych. Przy niektórych schorzeniach jedzenie soli spożywczej jest wręcz zakazane. Dlatego czasami nazywana jest “białą śmiercią”.  Natomiast używana w umiarem sól kamienna może w naturalny sposób uzupełniać brakujące składniki w organizmie. 

Sól kamienna ma szerokie zastosowanie przede wszystkim w kuchni, ale wykorzystywane jest także np. w naturalnych kosmetykach.

Sól himalajska

Sól himalajska różowa to rodzaj soli kamiennej, który wydobywany jest w pakistańskiej prowincji Pendżab, oddalonej o ok. 300 kilometrów od Himalajów. W ostatnich latach zdobyła popularność wśród miłośników zdrowej żywności jako “najzdrowsza sól świata”. W porównaniu z solą spożywczą zawiera pewne ilości substancji śladowych jednak trzeba pamiętać, że w 97% składa się z chlorku sodu. Swoje właściwości zawdzięcza przede wszystkim procesowi wydobycia - w procesie produkcji sól himalajska nie podlega rafinacji ani oczyszczaniu. 

W naszej ofercie posiadamy szeroki asortyment różowej soli himalajskiej. Proponujemy Państwu sól himalajską drobną oraz gruboziarnistą. Najwyższej jakości różową sól oferujemy w wygodnych opakowaniach foliowych oraz plastikowych pojemnikach, które nie ulegają uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli zdecydują się Państwo na większe zakupy polecamy sól himalajską pakowaną po 4 i 25 kg. 

Sól kłodawska

Sól kłodawska niejodowana to nasza rodzima sól kamienna, która od lat 30. XX wieku wydobywana jest w Wielkopolsce. Sól kłodawska ceniona jest przede wszystkim ze względu na wysoki poziom czystości, bogactwo mikroelementów, a także piękną różową barwę kryształów. Sól kłodawska zawiera stosunkowo niewiele naturalnego jodu, a w procesie produkcji nie jest wzbogacana tym pierwiastkiem. W związku z tym idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju kiszonek i domowych przetworów. 

Proponujemy Państwu oryginalną sól z kopalni w Kłodawie dostępną w wygodnych opakowaniach o różnej pojemności - od 1 kg aż do 25 kg.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium