Korek mechaniczny pałąk do damy / balonu 5L





towar niedostępny

Korek MECHANICZNY do gąsiora DAMY 5 L
Korek mechaniczny/ pałąk jest specjalnie zaprojektowany jako zamykający element dla balonów o pojemności 5 litrów. Jest on używany do hermetycznego zamknięcia balonu podczas procesu fermentacji i dojrzewania trunku.
Korek mechaniczny posiada prosty, ale skuteczny mechanizm, który umożliwia łatwe i pewne zabezpieczenie balonu przed dostępem powietrza. Wystarczy umieścić korek w szyjce balonu i nacisnąć pałąk w dół, co powoduje, że korek rozszerza się i tworzy szczelne połączenie.
Dzięki temu rozwiązaniu, korek mechaniczny pałąk zapewnia skuteczną ochronę fermentującego trunku przed utlenianiem i niepożądanym wpływem powietrza z zewnątrz. To jest istotne dla zachowania jakości i smaku finalnego produktu.

